Pozycjonowanie stron internetowych jest w dzisiejszych czasach jednym z najlepszych sposobów promowania firm, jednak jest to proces niezwykle skomplikowany, który powinni przeprowadzić specjaliści. Jeżeli chcesz, aby Twoje działania SEO w Poznaniu czy jakimkolwiek innym mieście były skuteczne, warto poznać najważniejsze algorytmy Google, które „utrudniają” uzyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Oto zwierzyniec Google i nie tylko!

Najważniejsze algorytmy, mające wpływ na SEO

Panda

W zakresie SEO Poznań niezwykle istotne w ostatnich latach stały się treści, bez których nie da się wypozycjonować strony i zająć wysokie miejsce w rankingu stron Google. A za jakość contentu odpowiedzialny jest przede wszystkim algorytm Panda, który już po pojawieniu się bardzo mocno zmienił podejście do pozycjonowania stron WWW – specjaliści zaczęli skupiać swoją uwagę na tym, aby wszelkie teksty na stronach czy blogach reprezentowały odpowiednio wysoką jakość. Jednak Panda to nie tylko kontrolowanie jakości, ale również innych kwestii, jak:

  • plagiaty i duplikaty tekstów, które obniżają ranking strony i uniemożliwiają jej skuteczne promowanie w wyszukiwarce Google,
  • naturalność contentu, a więc sprawdzanie, czy tekst nie pochodzi np. z automatycznych generatorów,
  • ilość tekstów – powinno być ich jak najwięcej, oczywiście przy zachowaniu odpowiednio wysokiej jakości.

Koliber

Jeden z ostatnich algorytmów, który miał za zadanie znacznie ułatwić użytkownikom korzystanie z wyszukiwarki – dzięki niemu po wpisaniu w okno wyszukiwania hasła, w niektórych przypadkach w celu uzyskania odpowiedzi nie trzeba klikać w odnośnik do strony. W SERP pojawiają się bowiem definicje pojęć, terminy odlotów czy lokalizacje firm na mapie. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu Google stało się jeszcze bardziej funkcjonalne.

Pingwin

Jak powszechnie wiadomo, skuteczne działania SEO nie byłyby możliwe, gdyby nie link building (linkowanie), który jeszcze kilka lat temu był miejscem na ogromne ilości spamu. Dzisiaj nie ma takiej możliwości, ponieważ algorytm Pingwin weryfikuje zarówno jakość, jak również ilość linków prowadzących do strony – ich zbyt szybki przypływ może sprawić, że strona stanie się podejrzana, a w konsekwencji otrzyma karę, która znacznie utrudni późniejsze pozycjonowanie.

Gołąb

Ostatnim zwierzakiem prosto od Google jest Gołąb, który jest odpowiedzialny przede wszystkim za wysoki standard wyszukiwania lokalnych usług i produktów. To właśnie dzięki niemu, wpisując w wyszukiwarkę hasło „usługi hydrauliczne”, otrzymasz oferty specjalistów z Twojego miasta, a nie z drugiego końca Polski. Co więcej – będziesz mógł błyskawicznie zobaczyć numer telefonu firmy czy jej lokalizację na mapie, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem!

Nie tylko zwierzyniec!

Oczywiście na SEO w Poznaniu i jakimkolwiek innym mieście wpływ mają nie tylko wymienione algorytmy, ale również inne, w tym RankBrain, odpowiadający na interpretowaniu zapytań i dostosowywaniu ich do potrzeb użytkowników. Mobilegeddon, który wymusza na nas dostosowywanie stron do urządzeń mobilnych czy Phantom, analizujący błędy na stronie i w ten sposób utrudniający im zajęcie wysokich pozycji w Google.

Jeżeli więc chcesz zyskać szanse na skutecznie pozycjonowanie stron, skorzystaj z usług specjalistów, którzy zajmą się audytem i optymalizacją strony, dostosowując ją do wymagań algorytmów wyszukiwarki!

Category: Uncategorized