Zastanawiasz się nad wirtualnym adresem firmy w Warszawie? Dowiedz się co możesz zyskać!

  • By
  • 6 października, 2022
  • 0 Comments

Ciężko oczekiwać od firmy tego, aby już od pierwszych dni swojego funkcjonowania mogła wprowadzić się do własnej nowo wybudowanej siedziby. Zazwyczaj na takie udogodnienie trzeba sobie ciężko zapracować, wymaga to wiele wysiłku, stabilizacji i płynności finansowej, a także mocnej pozycji na rynku i szerokiej kadry pracowniczej. Działalności gospodarcze, które dopiero rozpoczynają swoją obecność na rynku, najczęściej zmuszone są do poszukiwania pewnych tańszych alternatyw, które pozwolą na bezproblemowe zarejestrowanie firmy – niekiedy jest to po prostu wynajem niedrogiego biura w mało atrakcyjnej lokalizacji, natomiast okazuje się, że przedsiębiorca wcale nie musi rezygnować z prestiżowego adresu, a wystarczy tylko, że postawi na wirtualne biuro!

Jeśli chcemy posiadać wirtualny adres firmy Warszawa okaże się najlepszym miejscem, gdyż to tam znajdziemy największą ilość ofert, a jednocześnie widnieje tam najlepiej rozwinięty rynek oraz spotkamy się z największą liczbą atrakcyjnych lokalizacji. Biura wirtualne w Warszawie działają na zasadzie usług księgowych, a także tych dotyczących prowadzenia działań biurowych. Jest to w pełni legalne oraz zgodne z prawem, a w Polsce tego typu biura można spotkać już od kilku lat. Ich popularność jednak jest dopiero na etapie intensywnego wzrostu, natomiast przewiduje się, że za pewien czas zdecydowana większość nowych firm, będzie korzystać z takiego rozwiązania. Jest to szansa dla małych i średnich firm oraz dla freelancerów, którzy woleliby nie rejestrować działalność pod adresem swojego domu lub mieszkania.

Adres – elementarny wymóg i ukryta zaleta

Osoby zaznajomione już z procesem rejestracji własnej firmy, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że konieczne jest posiadanie adresu, który zostanie przypisany jako siedziba. Jest to niezwykle istotny aspekt z perspektywy prawnej, ale i wizerunkowej, gdyż co może świadczyć o firmie, której główny oddział znajduje się w mieszkaniu? Stawiając na wirtualne biuro, wejdziemy w posiadanie wirtualnego adresu, który będziemy mogli podać podczas rejestracji, jako miejsce usytuowania naszej siedziby. Pamiętajmy jedynie o tym, że będziemy wówczas podlegać pod inny Urząd Skarbowy niż dotychczas, dlatego podczas wszelkich rozliczeń podatkowych i innych spraw związanych z tą instytucją, musimy mieć to zawsze na uwadze.

Oprócz możliwości rejestracji, z posiadania wirtualnego adresu wypływa jeszcze jedna korzyść. Jeśli jest to atrakcyjna i prestiżowa lokalizacja, dodatkowo w nowoczesnym i przeszkolonym budynku, z pewnością uda się nam wywołać pozytywne wrażenie na potencjalnym kliencie. Dodatkowo, nasza firma zyska wiarygodność i stanie się godna zaufania, a co za tym idzie klienci o wiele chętniej będą sięgali po nasze usługi. Zanim postawimy na dane biuro wirtualne, warto osobiście wybrać się do danej lokalizacji i obejrzeć jak wygląda okolica.

Mniejsze koszty – więcej korzyści!

Decydując się na biuro wirtualne uda się nam sporo zaoszczędzić, a zgromadzone fundusze będziemy mogli przeznaczyć na rozwój naszej działalności. Z pewnością uda się nam odnaleźć tanie wirtualne biuro w Warszawie, gdzie cena za jeden miesiąc na pewno nie okaże się ponad możliwości naszego budżetu. Co więcej, oferta takich biur zakłada też kompleksową obsługę naszej firmowej korespondencji. Możemy być zatem pewni, że nasze ważne listy i dokumenty będą spoczywać w „dobrych rękach”. Jeśli zajdzie tylko taka potrzeba, na miejscu będziemy mogli skorzystać z dostępnych w biurze sal konferencyjnych, gdzie w komfortowych warunkach przyjmiemy swoich klientów lub zorganizujemy spotkanie dla kontrahentów.

Biuro Kamienica

ul. Marszałkowska 58

00-545 Warszawa

Telefon: (22) 400-99-11

E-mail: kontakt@biurokamienica.pl

Category: Uncategorized