Zakup samochodu – stary czy prosto z salonu? 

  • By
  • 28 listopada, 2022
  • 0 Comments

Wymiana samochodu zawsze wiąże się z dylematem czy kolejny pojazd ma być prosto z salonu czy też używany. Zdania wśród użytkowników są podzielone. Jedni stanowczo obstają za kupnem samochodu z salonu, inni zaś wolą kilkuletnie samochody z tak zwanej drugiej ręki. Jedni jak i drudzy posiadają swoje argumenty. Warto przyjrzeć się co tak naprawdę motywuje do zakupu danego modelu.  

Samochód prosto z salonu.  

Fani nowych samochodów często podkreślają fakt, że uwielbiają zapach farby unoszący się we wnętrzu samochodu. Sama myśl o tym, że nikt poza nami, nie miał kontaktu z samochodem, jest pociągająca dla wielu. Ponadto nowe samochody charakteryzują się gwarancją i serwisem. Przez pierwszych kilka lat nie musimy się martwić o naprawy. Wystarczy regularnie zgłaszać się na darmowe przeglądy samochodu. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie assistance możemy cieszyć się bezproblemową jazdą przynajmniej kilka lat. Nowy samochód ma jednak wielki mankament. Jego cena niestety bywa wygórowana. Niewiele osób może pozwolić sobie na to by kupić nowy samochód za gotówkę. Najczęściej klienci salonów samochodowych muszą posiłkować się finansowaniem. Do tego typu narzędzi możemy zaliczyć wynajem długoterminowy, leasing czy najbardziej popularny kredyt samochodowy. Jedną lepszych ofert jest kredyt gotówkowy pko. W każdym salonie znajdziemy przedstawiciela banku, który przedstawi nam najbardziej atrakcyjne warunki kredytu.  

Samochód z odzysku.  

Druga grupa osób to zwolennicy samochodów używanych. Wśród nich najwięcej jest osób upatrujących dobrą transakcję w samochodach 3-5 letnich. Najczęściej posiadają one jeszcze gwarancję i nie widać zbyt dużych oznak użytkowania. Zwolennicy tego typu samochodów twierdzą, że są one o wiele lepsze od nowych samochodów, ponieważ ich cena gwałtownie sapa a standard wyposażenia jest na wysokim poziomie. Często dotyczy to samochodów poleasingowych którymi jeździli właściciele firm lub pracownicy korporacji na wysokich stanowiskach. Pomimo, że ceny tych samochodów nie są takie jak z salonu, to jednak są wysokie. Standardem już stało się, że samochody kupowane są za kredyt gotówkowy pko. Większość osób posiłkuje się tego typu rozwiązaniem, ponieważ jest to dużo bardziej elastyczne rozwiązanie niż wożenie ze sobą gotówki. Samochody poleasingowe, służą swoim właścicielom jeszcze przez długi czas. Zadbany samochód nie wymaga zbyt wielu napraw. Często przed sprzedażą właściciel samochodu poddaje go skrupulatnemu przygotowaniu, aby podnieść cenę rynkową samochodu.  

Category: Uncategorized