Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych i dla firm – główne zalety

  • By
  • 26 maja, 2022
  • 0 Comments

Najem długoterminowy to nic innego, jak wydzierżawienie auta na dany okres – najczęściej 1-5 lat. Dzięki temu, kierowca nie musi przejmować kosztami, które dotyczą eksploatacji pojazdu. Kierowca nie jest formalnym właścicielem samochodu, natomiast może z niego korzystać według swoich własnych potrzeb.

Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych i dla firm to coś w stylu outsourcingu. Zadania i wydatki, które dotyczą utrzymania floty pojazdów są przekazane innym przedmiotom. Decydując się na to rozwiązanie, mamy szansę przekierować naszą uwagę na inne ważne aspekty, chociażby na prowadzenie firmy. My zajmujemy się jedynie serwisowaniem auta i ubezpieczeniem.

Największe zalety wynajmu długoterminowego aut

Tego typu forma finansowania pojazdu, daje szansę na to, aby finanse naszej firmy zostały odpowiednio zoptymalizowane. Dzięki temu, że comiesięczna należność, którą opłacamy może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu, nie ma konieczności angażowania przez nas żadnego dodatkowego kapitału. Jest to opłata, którą nalicza się na podstawie tego, jak długo trwa wynajem oraz prognoza rocznego przebiegu pojazdu. Klienci najczęściej korzystają z sieciowych kalkulatorów, które ułatwiają określić koszty wynajmu.

Z uwagi na to, że dochodzi tu do dzierżawy samochodu, nie musimy martwić się o to, że samochód straci na wartości. Jeśli tylko zechcemy, po zakończeniu umowy będzie mogli wykupić pojazd na preferencyjnych warunkach.

Podczas obowiązywania umowy długoterminowego wynajmu aut, możemy korzystać z wielu renomowanych punktów serwisowych, które znajdują się w całym kraju. Jeśli jednak dojdzie do jakiejkolwiek awarii bądź innej sytuacji losowej, mamy gwarancję otrzymania auta zastępczego.

Ogromne możliwości co do wyboru…

Oferta pojazdów na wynajem, jest często bardzo zróżnicowana. Renomowane firmy, które świadczą tego typu usługi posiadają samochody kompaktowe i ekonomiczne, ale też przestronne auta terenowe oraz luksusowe limuzyny. Tutaj warto poznać także specjalne oferty wynajmu samochodów luksusowych. Sporo firm, umożliwi nam też wybór pojazdu dostawczego.

Renomowani usługodawcy, pozwolą nam na zakup takiego modelu auta, który w pełni pokryje się z naszymi oczekiwaniami. Jeśli nawet danego modelu nie ma w ich ofercie, na pewno dołożą wszelkich starań, aby nas pod tym kątem zadowolić. Możliwości są prawie nieograniczone!Nie ma wątpliwości, że długoterminowy wynajem aut umożliwia optymalizację firmowych wydatków. Otrzymujemy dostęp do nowych, wysokiej jakości samochodów, a jednocześnie nie spotykamy się z wysokimi kosztami. Jest to zatem rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, szczególnie ze względu na dużą wygodę.

Category: Uncategorized