Wybieramy dewelopera – czym powinniśmy się kierować przy wyborze?

  • By
  • 31 października, 2020
  • 0 Comments

Kupno mieszkania to szansa za zapewnienie sobie azylu, czyli miejsca, w którym będziemy spędzać większość czasu. Idealne warunki do życia daje się stworzyć w nowym mieszkaniu kupionym bezpośrednio od dewelopera. Tylko jak wybrać tego odpowiedniego dewelopera? Skąd wiedzieć, kto jest godny naszego zaufania? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by zapewnić sobie wysokiej jakości mieszkanie? Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych aspektów. Zapoznaj się z nim, a wybór dewelopera przyjdzie Ci z łatwością.

Stawiamy na doświadczonych deweloperów

Najważniejsze powinno być dla nas to, by deweloper miał doświadczenie. Dlatego szukając kogoś dla siebie, warto ustalić, czy jest to inwestor z bogatym doświadczenie i sukcesami na koncie, czy też ktoś zupełnie nowy w branży. Większe zaufanie budzą deweloperzy o bogatym doświadczeniu i nie wynika to z uprzedzeń, ale z faktu, że doskonale znają się na swojej pracy, sięgają po najlepsze rozwiązania, a właśnie mieszkania olsztyn zacisze od kogoś takiego są najlepsze. Doświadczony deweloper buduje nieruchomości, które zapewniają mieszkańcom komfort, wygodne użytkowanie, a także bezpieczeństwo i spokój, a tego oczekuje każdy z nas.

Sprawdzamy ofertę mieszkaniową

Bardzo ważna powinna być dla nas też oferta dewelopera, czyli to, jakie mieszkania oferuje na sprzedaż. Skoro pragniemy znaleźć swój azyl, miejsce, w którym będzie nam się dobrze żyło, to musimy ustalić, czy oferta dewelopera jest w stanie sprostać naszym wymaganiom. Pod uwagę powinniśmy brać takie parametry jak: cena, metraż oraz rozstaw mieszkania. To jednak nie wszystko.

Na komfort życia wpływa również zagospodarowanie okolicy, dlatego warto też ustalić, jak prezentuje się okolica. Czy w pobliżu mieszkania, które chcemy nabyć, znajdują się sklepy, punkty usługowe, place zabaw oraz szkoły. Na pewno także sprawdzić, czy z danego miejsca nie będziemy mieli trudności z dojazdem do pracy.

Określamy uczciwość dewelopera

Mieszkania nigdy nie powinniśmy kupować na „ładne oczy”. Zawsze powinniśmy sprawdzać, czy mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą i to samo dotyczy deweloperów. Nie każdy deweloper podaje swoich klientów prawdziwe informacje. Jeśli nie chcemy kupić mieszkania z zadłużeniem lub roszczeniami innych osób, powinniśmy zweryfikować jego uczciwość.

Zastanawiasz się, jak to zrobić? Odpowiedź jest prostsza, niż by się mogło wydawać, ponieważ wystarczy sprawdzić księgi wieczyste. To w nich widnieją wszystkie adnotacje do danej nieruchomości, więc jeśli wybrane przez nas mieszkanie będzie obarczone kredytem, roszczeniami lub innymi zobowiązaniami, to się o tym dowiemy.

Bierzemy pod uwagę opinie klientów

Skoro ustaliliśmy, że nasza uwaga powinna skupić się tylko na doświadczonych deweloperów, to możemy być pewni, że na rynku działają od kilku lat. Tym samym z łatwością ustalimy, co o danym deweloperze mówią inni klienci. Wystarczy nam kilka opinii, by już wyrobić własne zdanie i określić, czy wybrany przez nas deweloper jest godny zaufania.

Category: Uncategorized