Usługi księgowe w Warszawie na Mokotowie – 4 kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę

  • By
  • 25 czerwca, 2022
  • 0 Comments

Usługi księgowe w Warszawie na Mokotowie to nieoceniona pomoc dla każdego przedsiębiorcy, działającego w stolicy. Przed wyborem odpowiedniego dla siebie biura rachunkowego warto jednak sprawdzić kilka istotnych kwestii, od których będzie zależało późniejsze zadowolenie ze współpracy. Przedstawiamy 4 z nich, na które powinieneś koniecznie zwrócić uwagę.

1. Usługi księgowe – doświadczenie i kwalifikacje

Najważniejszą kwestią są oczywiście kwalifikacje, wykształcenie, przebyte kursy oraz odbyte praktyki księgowych, którzy będą nas obsługiwali. Dzięki nim możemy mieć pewność, że usługi księgowe Warszawa Mokotów będą świadczone na najwyższym poziomie, a my nie będziemy musieli martwić się o ewentualne błędy i uchybienia w prowadzeniu spraw naszej firmy. Możemy poprosić dane biuro rachunkowe, by przedstawiło nam stosowne zaświadczenia, potwierdzające kwalifikacje obsługujących nas osób.

2. Zakres usług księgowych, świadczonych przez dane biuro rachunkowe

Do ważnych aspektów należy także zakres usług, jakie wchodzą w obsługę księgową, oferowaną przez dane biuro rachunkowe. Niektóre biura skupiają się na wąskiej kategorii finansowo-podatkowej, wzbogaconej o usługi kadrowe, co wystarcza wielu przedsiębiorstwom. Inne poszerzają usługi księgowe o inne, pokrewne zadania, związane np. z obsługą prawną firmy, zarządzaniem i zbliżonymi dziedzinami. Warto zastanowić się, jakie mamy oczekiwania względem księgowego i które zadania związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa chcielibyśmy oddelegować specjalistom.

3. Kwestia ochrony danych

Nie bez znaczenia jest także kwestia ochrony danych wrażliwych, które przedsiębiorca udostępnia księgowemu. Biuro rachunkowe powinno wdrażać wiele kroków odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wszystkich danych swoich klientów, nie tylko zgodnie z zasadami RODO. W tym celu powinny być stosowane różnego typu zabezpieczenia, zarówno dotyczące dokumentacji tradycyjnej, jak i informacji przekazywanych i przechowywanych elektronicznie. Niezbędne będzie profesjonalne oprogramowanie antywirusowe oraz aktualne programy do obsługi księgowej.

4. Udostępnianie i przechowywanie dokumentacji firmowej

Jeśli chcemy wybrać usługi księgowe w Warszawie na Mokotowie, powinniśmy sprawdzić także kwestię przechowywania dokumentacji firmy oraz udostępniania jej w razie potrzeby. Najlepiej, jeśli biuro rachunkowe zapewnia archiwizację całej dokumentacji, przy czym bez problemu udostępnia ważne informacje klientowi lub innym upoważnionym do tego osobom. Warto sprawdzić, czy dokumenty trzeba odbierać osobiście, czy też możliwe jest przekazywanie danych również mailowo.

Category: Uncategorized