Nowoczesne technologie umożliwiają każdemu z nas nie tylko podwyższenie codziennego komfortu życia, ale również dbają o nasze bezpieczeństwo. Dowodem na to są wszelkiego rodzaju instalacje przeciwpożarowe, montowane w budynkach – dzięki nim możemy skutecznie walczyć z płomieniami i znacząco zwiększyć bezpieczeństwo swoje oraz osób, znajdujących się w obiekcie. Jednym z takich nowoczesnych i sprawdzonych systemów jest VESDA – sprawdź do czego służy i poznaj powody, dla których okaże się niezbędny w Twoim obiekcie!

Co to jest system VESDA?

VESDA to nowoczesny system detekcji dymu, który należy w chwili obecnej do najlepszych i najbardziej popularnych sygnalizatorów pożaru. Jego działanie polega na tym, że bezustannie zasysa powietrze w każdym z pomieszczeń budynku i wychwytuje w nim obecność dymu – gdy to się stanie, dojdzie do zaalarmowania zarówno użytkowników obiektu, jak również straży pożarnej o tym, że istnieje zagrożenie pożarem. A to z kolei umożliwi rozpoczęcie skutecznych działań, które będą miały na celu powstrzymanie rozprzestrzeniającego się ognia.

VESDA to rozwiązanie nie bez powodu uważane za jedno z najnowocześniejszych i współcześnie najlepszych – oto jego najważniejsze zalety!

Dlaczego warto zainwestować w system VESDA?

Po pierwsze – Błyskawicznie poinformuje Cię o zagrożeniu

Najważniejsze w systemie VESDA jest to, że działa błyskawicznie – kiedy tylko dojdzie do detekcji dymu w powietrzu, pojawia się alarm, w wyniku którego zostaje poinformowana straż pożarna. Pozwala to natychmiast rozpocząć akcję gaśniczą i tym samym powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia – a to niezwykle ważne zarówno dla bezpieczeństwa osób, jak i mienia. Szybkość reakcji jest kluczowa, dlatego warto postawić na ten system detekcji dymu!

Po drugie – Automatycznie zawiadomi służby

Bardzo dużym udogodnieniem w przypadku tego systemu jest fakt, że automatycznie powiadamia on straż pożarną, dzięki czemu nie tracisz czasu i możesz samodzielnie rozpocząć akcję gaśniczą – np. przy wykorzystaniu znajdujących się gaśnic. Często jest to na wagę złota jeżeli chodzi o powstrzymywanie ognia.

Po trzecie – Sprawdzi się w każdym obiekcie

VESDA to system detekcji dymu, który można wykorzystać w każdym rodzaju budynku – może to być również miejsce, w którym znajdują się pomieszczenia o słabym przepływie powietrza lub całkowitym jego braku! Dzięki temu rozwiązanie to jest skuteczne niezależnie od warunków, jakie panują w danym miejscu.

Po czwarte – Jest czuły i skuteczny

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, VESDA jest systemem bardzo czułym, dzięki czemu jest w stanie zidentyfikować nawet niewielką ilość dymu – to czyni ją skuteczną, jak żaden inny system!

Po piąte – Współpracuje z innymi systemami

Pamiętaj, że system sygnalizacji pożaru to niejedyny, jaki możesz wykorzystać w swojej firmie – bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również system gaśniczy, który można połączyć z tym alarmowym. Dzięki temu w momencie wykrycia pożaru, będzie on automatycznie gaszony – za pomocą wody albo specjalnie dopasowanych gazów obojętnych.

Jeżeli więc chcesz zadbać o bezpieczeństwo w swoim budynku, VESDA jest odpowiedzią na Twoje potrzeby – to rozwiązanie, które sprawdzi się doskonale i pozwoli Ci uchronić zdrowie, życie oraz mienie przed niszczycielskim działaniem ognia.

Category: Uncategorized