Głos Weterana i Rezerwisty

PORADY TECHNICZNE

NOWOŚCI RADIOLOKACJI

5 lipca ubiegłego roku Prezydent Federacji Rosyjskiej podpisał decyzję o wprowadzeniu do eksploatacji jednej z najnowocześniejszych stacji radiolokacyjnych typu WORONEŻ-DM. Jest to odpowiedź Rosji na prace prowadzone w USA dotyczące systemów związanych z tarczą antyrakietową

Czytaj więcej »

NADCHODZI NOWA ERA ELEKTRONIKI

„Błękitna kartka papieru leży na stoliku obok śpiącej pięknej dziewczyny. Nagle kartka papieru zaczyna piszczeć i zmienia się w budzik. Dziewczyna wstaje. Zgina kartkę na kilka części. Owija wokół nadgarstka i wychodzi z zegarkiem na ręku. W drodze do pracy ponownie ją rozkłada i nalepia na przednią szybę auta. Kartka staje się GPS-sem z dużym ekranem - pokazuje, jakimi ulicami jechać,by omijać korki. Dziewczyna używa jej jeszcze, jako karty kredytowej, komputera i podręcznego telewizora”.

Czytaj więcej »

SMARTFON- co to jest?

Telefon komórkowy, odtwarzacz multimedialny, komputer kieszonkowy, czy może wszystko w jednym? Istotnie, jest to wszystko w jednym opakowaniu, co na dziś człowiek zdążył wymyślić i dzięki rozwojowi technicznemu włożyć do jednego opakowania. A więc jest w tym opakowaniu: telefon komórkowy; odbiornik radiowy, aparat fotograficzny; kamera filmowa, magnetofon cyfrowy, dyktafon oraz mini komputer z możliwościami odbioru poczty elektronicznej; przeglądarki plików internetowych; GPS i wielu innych funkcji typowych dla stacjonarnych komputerów, w tym obsługi pakietów biurowych.

Czytaj więcej »

 Jaki telewizor kupić? Aktualne dylematy konsumenta

Czytaj więcej »

 

APARATY FOTOGRAFICZNE - CYFROWE

                                                                                                        

Aparaty cyfrowe zwane popularnie „cyfrówkami” są dziś używane powszechnie, zarówno przez ekspertów w dziedzinie fotografii, jak i tych, którzy swoją przygodę w fotograficznym świecie dopiero zaczynają. Jak dobrać odpowiedni aparat cyfrowy?
 

Czytaj więcej »

 

 NOWOCZESNE PRALKI DOMOWE

                                                                                       

W dzisiejszych czasach pralkę znajdziemy w każdym domu. Stanowi ona niezbędne wyposażenie ułatwiające nam życie. Dzięki odpowiedniemu dobraniu pralki do naszego trybu życia jak i do wielkości naszej rodziny możemy się nie martwić o jej zniszczenie lub, co gorsza, o konieczność zakupu kolejnego modelu w niedalekiej przyszłości. Dlatego warto gruntownie przemyśleć zakup pierwszej pralki, żeby mogła nam posłużyć przez wiele lat.
 

Czytaj więcej »