Planujesz naprawdę dachu? Skorzystaj pomocy profesjonalnego dekarza

  • By
  • 26 maja, 2022
  • 0 Comments

Niezależnie od tego, czy jedynie naprawiamy dach, czy może budujemy go od podstaw, tego typu prace powinni wykonywać wyłącznie dekarze. Problemem jest jednak to, aby znaleźć fachowców, którym będziemy mogli w pełni zaufać. Postępując jednak zgodne z pewnymi wskazówkami, zdanie to okaże się znacznie łatwiejsze.

Kwalifikacje, doświadczenie i wiedza – to coś, co jest zdecydowanie najważniejsze i może mieć ogromny wpływ na to, czy nasz dach finalnie będzie dobrze wykonany. Naprawa dachówto zdecydowanie wymagająca praca, dlatego kiedy nie będzie zajmował się tym specjalista, podczas eksploatacji mogą pojawić się liczne problemy, a sama realizacja może okazać się dość droga. Co więcej, naprawa błędów po kimś to o wiele droższe zlecenie, niżeli wykonanie dachu od podstaw przez profesjonalnych dekarzy, a dodatkowo czekają na nas jeszcze nerwy i strata cennego czasu. Dowodzi to tylko , że konieczne jest postawienie na profesjonalnego dekarza.

Musimy dobrze przyjrzeć się dekarzowi…

Bez względu na to czy poszukujemy dekarza, czy też innego fachowca z dziedziny budownictwa, dobrze jest zapytać o rekomendacje rodzinę, znajomych czy też sąsiadów, którzy zajmowali się niedawno budową domu. Dzięki temu, możemy dowiedzieć się, jak przebiegała ich współpraca z dekarzem, a także czy z ich pracy i finalnego efektu są w pełni zadowoleni. Co więcej, powinniśmy sami zobaczyć dach, który został przez nich naprawiony lub zbudowany od podstaw. Należy pamiętać o tym, że wszyscy dekarze specjalizują się w wykonywaniu konkretnych typów pokryć, dlatego należy wstępnie weryfikować czy konkretni fachowcy, zajmowali się już kiedyś takimi realizacjami. Problemu nie będą stanowić popularne rodzaje pokryć, natomiast kiedy planujemy postawić niestandardowy dach, konieczne będzie odnalezienie specjalistów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem. Mnóstwo informacji na ten temat odnajdziemy w Internecie, natomiast konieczny jest pewien dystans, a szczególnie w stosunku do wpisów anonimowych osób na forach branżowych.

Wydatnie pomoże nam także lista dekarzy rekomendowanych, których są polecani przez producentów pokryć. Najczęściej będą to specjaliści, którzy odbyli już specjalne kursy i szkolenia. Bardzo istotne jest posiadanie wszelkich świadectw ukończenia szkoleń, ponieważ daje nam to pewność tego, że mają oni odpowiednią wiedzą z zakresu wykorzystywanych technik i materiałów.

Konieczne jest zawarcie umowy z dekarzem

Kiedy już postawimy już na daną ekipę dekarzy, doprowadźmy do spisania umowy. Jeśli ze strony fachowców pojawi się niechęć, będzie to jedynie świadczyło o ich braku profesjonalizmu, a to z kolei dla nas sygnał, że być może warto poszukać kogoś innego. Umowa daje nam również szansę na to, że prace będą mogły zakończyć się w wyznaczonym wcześniej terminie. Warto, aby w umowie znalazło się jak najwięcej szczegółów, które mogą dotyczyć zarówno zakresu, jak i harmonogramy prac. Uwzględnić należy przy tym koszty, ale i kary w związku z przekroczeniem terminu. Najlepsi dekarze zapewniają klientom gwarancję na swoje konstrukcje. Kiedy dokonamy prawidłowego wyboru, kara oczywiście nie będzie koniecznością, aczkolwiek zawsze warto być zabezpieczonym przed wszelkimi ewentualnościami.

Dekarz pomoże nam w pracach na dachu, ale nie tylko…

Należy mieć świadomość tego, że dobry dekarz przede wszystkim profesjonalnie podejdzie do wszystkich prac, które odbywają się na dachu. Istotne jest jednak również to, aby by ten był w stanie udzielić nam rady, chociażby w kwestii doboru odpowiedniego typu pokrycia, zakupu akcesoriów, ale i różnego rodzaju innych elementów i materiałów. Powinniśmy także pamiętać, że wykwalifikowany, doświadczony i posiadający wiedzę dekarz będzie mógł nam pomóc również wtedy, kiedy wizja samego architekta okaże się nieco rozbieżna ze sztuką dekarską. Być może zajdzie konieczność wprowadzenia licznych poprawek i modyfikacji, dzięki którym konstrukcja będzie pewna, solidna, a przede wszystkim bezpieczna.

Category: Uncategorized