Co wybrać na podłogę?

  • By
  • 26 maja, 2022
  • 0 Comments

Podłoga ma duży wpływ na charakter Twojego domu, czy mieszkania. Wybór odpowiedniego materiału to trudna sztuka, ponieważ w dużej mierze oczekujemy, aby nasze podłogi były solidne, wytrzymałe na ścieranie, zarysowania i plamy. Strzałem w dziesiątkę i pierwszym wyborem powinny być panele podłogowe. Do wyboru są specjalne wzory do kuchni, modele do ogrzewania podłogowego, winylowe czy drewniane. Zakup takich paneli to inwestycja na lata. Jest wiele modeli bardzo wytrzymałych, odpornych na zarysowania czy plamy. Dlatego przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na kilka właściwości paneli, które mają wpływ na ich jakość i komfort użytkowania. Dlaczego? Otóż im większa grubość paneli, tym są one bardziej stabilne i odporne na uszkodzenia. Cena różni się w zależności od rodzajów i konkretnych modeli. Producenci podają cenę zazwyczaj za metr kwadratowy. Dlatego ostateczny koszt zależy od powierzchni pomieszczenia, w której odbywa się montaż.

Panele w kuchni i jadalni

W ostatnich latach bardzo popularne stało się montowanie paneli podłogowych w kuchni. Spotyka to swoich zwolenników, ale wiele osób poddaje wątpliwości taki wybór, obawiając się wilgoci i uszkodzeń, o które łatwiej w pomieszczeniach częściej używanych. W takim razie czy takie panele są dobrym wyborem do kuchni? Z jednej strony niektórych obawy są słuszne, ponieważ kuchnia jest miejscem bardzo narażonym na wilgoć i zdecydowaniem trudniej tam zachować czystość. Producenci wyszli tym wymaganiom na przeciw i stworzyli panele o podwyższonej wilgotności, dzięki czemu można je zamontować w takim miejscu, jak kuchnia. Mając z tyłu głowy fakt, że na rynku dostępne są panele przeznaczone do kuchni, można być pewnym, że przetrwają dłużej, niż podłoga bez tej specyfikacji.

Panele vs ogrzewanie podłogowe

Z roku na rok coraz bardziej do gustu przypada kładzenie paneli podłogowych do ogrzewania podłogowego. Nie zawsze jednak tak było. Dawniej uważano, że do ogrzewania podłogowego nadawały się tylko i wyłącznie płytki. Dziś coraz częściej stosuje się panele, które pełnią także funkcję dekoracyjną salonu czy sypialni. Do wyboru jest wiele różnych wzorów i kolorów. Do minusów należy jednak to, że panele nieco gorzej radzą sobie z oddawaniem ciepła do otoczenia niż płytki. Dobry wyborem mogą okazać się dobrej jakości laminowane panele. Zanim jednak udekorujesz nimi podłogę, odpowiednio rozprowadź instalację grzewczą. Najlepszym wyborem będzie wodne ogrzewanie podłogowe, które nada się do tych paneli.

Category: Uncategorized