Najwyższy poziom ortodoncji dla dzieci w Warszawie – Na czym polegają innowacyjne metody?

  • By
  • 26 maja, 2022
  • 0 Comments

Chociaż wydaje się, że profesjonalny dentysta powinien radzić sobie bez względu na to, jak trudna sytuacja go spotka, czasami trafiają się pacjenci, którzy są bardziej wymagający, szczególnie jeśli są to dzieci, a zwłaszcza takie, które panicznie boją się gabinetów dentystycznych. Ortodoncja dziecięca to zatem niełatwe zadanie, które wymaga zastosowania specjalistycznych metod. Większość z nich, opiera się na redukcji strachu przed zabiegiem i bólu oraz uniknięciu traumy, która może w przyszłości doprowadzić do sporych problemów, jeżeli chodzi o regularne badania stanu uzębienia. O jakich sposobach zatem mowa?

Zacznijmy od tego, że jeśli interesuje nas ortodoncja dla dzieci Warszawa to najlepsze miasto, aby zaobserwować największą liczbę innowacyjnych metod, jakie stosowane są na tym polu. Nic jednak w tym dziwnego, wystarczy spojrzeć na rozmiary naszej stolicy i zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi z tego obszaru. Wszystko to determinuje ciągły rozwój oraz konieczność poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań, które będą skutecznie wpływać na eliminację negatywnych odczuć w kontakcie ze stomatologiem dziecięcym. Jest to temat bardzo interesujący, a szczególnie dla każdego rodzica, którego dziecko wyjątkowo negatywnie reaguje na każdą wzmiankę o wizycie u dentysty.

Odpowiednio przeprowadzona pierwsza wizyta

Nie da się ukryć, że na postrzeganie gabinetu dentystycznego największy wpływ ma to, jak będzie wyglądała pierwsza wizyta dziecka. Niemiłe wspomnienia związane z takim spotkaniem, najczęściej są przyczyną wielu traum, które oddziałują nawet na nasze dorosłe życie. Aby tego uniknąć, stomatologia dziecięca zakłada zorganizowanie specjalnej wizyty adaptacyjnej, która ma wywołać dobre wrażenie na dziecku i w konsekwencji budzić wyłącznie pozytywne wspomnienia. Dzięki temu, mały pacjent o wiele chętnie będzie zasiadał w fotelu dentystycznym, ze spokojem poddając się wszelkim zabiegom.

Wizyta adaptacyjna to zwykłe spotkanie z dentystą w gabinecie z tą różnicą, że w jego trakcie nie wykonuje się żadnego zabiegu, aby nie wystarczyć dziecka. Ma ono charakter przeglądu połączonego z zabawą. Dentysta dobierając odpowiednie słowa tłumaczy dziecku zastosowanie swoich narzędzi pracy, na czym polegają zabiegi, a także dokonuje przeglądu uzębienia malucha, który ma okazję po raz pierwszy przesiadywać na fotelu dentystycznym.

Kolejne spotkania…

Jeśli udało się wywołać pierwsze, pozytywne wrażenie na dziecko, warto aby je podtrzymać. W tym celu, dentysta dla dzieci może zastosować szereg metod, które pozwolą na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Będzie to chociażby wykorzystanie kolorowych wypełnień. Jako, że to mały pacjent sam może wybrać kolor swoich plomb, zabieg przerodzi się z przykrego obowiązku w wyjątkową zabawę, a po całym procesie, będzie mógł cieszyć się tęczowym uśmiechem.

Kiedy dziecko wyjątkowo się boi

Jeśli nasza pociecha nie do końca dobrze reaguje na spotkania z ortodontą dla dzieci, ten może wykorzystać pewne metody, które będą redukować nieprzyjemne odczucia, np. ból. Stąd też, istnieje możliwość zastosowania znieczulenia, chociażby za pomocą specjalnego żelu znieczulającego, który dla małego pacjenta może być dostępny w pysznych, owocowych smakach. Drugą opcją, będzie nowoczesne znieczulenie komputerowe, które obecnie jest najskuteczniejsze, a zarazem najmniej inwazyjne.

W sytuacji, kiedy konieczne jest uspokojenie dziecka, dentysta dziecięcy może zastosować tzw. sedację wziewną, czyli innymi słowy podanie gazu rozweselającego. Tym sposobem, specjalista jest w stanie odpowiednio opanować nerwy dziecka, które panicznie reaguje chociażby na widok narzędzi dentystycznych. Mały pacjent jest zrelaksowany i może spokojnie przejść przez cały proces zabiegu. Co więcej, nie wynikają z tego żadne efekty uboczne i nie występuję żadne otępienie.

Category: Uncategorized