Najlepsze szampony do włosów – czyli jakie?

  • By
  • 11 sierpnia, 2022
  • 0 Comments

Każdy z nas chce cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami. Jak jednak osiągnąć taki efekt? Czy potrzebne są jakieś specjalne zabiegi? Wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że niektórzy mogą cieszyć się takimi pięknymi i zdrowymi włosami? Czy to geny, a może jakaś nadzwyczajna tajemnica? Otóż geny są ważne, jednak tajemnica często tkwi w tym, że używają oni naturalnych kosmetyków do włosów!

Tylko zdrowe składniki

Naturalny szampon do włosów to podstawa pielęgnacji. Jeżeli chcemy mieć włosy silne, gęste, błyszczące, warto zdecydować się na kupno szamponu naturalnego. Jak go rozpoznać? To bardzo proste, jednak najczęściej nie ma nic wspólnego z samą nazwą. Jeżeli na etykiecie wielkimi literami napisane jest, że jest to produkt naturalny, to i tak warto się mu dokładnie przyjrzeć.  Prawo unijne jest tak skonstruowane, że nie ma określonych regulacji co do stosowania tej nazwy. Mogą zatem nazywać się tak również szampony, które w swoim składzie nie maja naturalnych składników, lub są wyłącznie małe ilości.

Aby szampon można było uznać za naturalny, powinien mieć większość składników naturalnych. Bardzo dobrym przykładem jest szampon Yope, który w swoim składzie zawiera aż 98%składników pochodzenia naturalnego oraz o niskim stopniu przetworzenia. Dobry szampon naturalny zawiera łagodne substancje chemiczne, które nie niszczą włosów oraz nie podrażniają skóry głowy, co mogłoby prowadzić do pojawienia się przetłuszczania lub łupieżu. Substancje naturalne, wbrew wielu fałszywym opiniom, doskonale radzą sobie z oczyszczaniem włosów, bez naruszania równowagi skóry głowy.

Co dają kosmetyki naturalne do włosów?

Szampony naturalne są bardzo dobrze skomponowane i przeznaczone do różnych rodzajów włosów. Można dobrać je więc idealnie dla siebie. Szampon naturalny zapewnia dobre oczyszczenie, miękkość i sprężystość, gładkość. Włosy bardzo dobrze się rozczesują, co jest ważne przede wszystkim przy włosach długich oraz doskonale się układają. Warto wspomnieć również o zapachu. Dzięki naturalnym aromatom, włosy mogą naprawdę pięknie pachnieć! Do wyboru jest wiele zapachów, zarówno orientalne, jak i kwiatowe, czy owocowe. Często wybierane są naturalne szampony do włosów o zapachu świeżej trawy czy mleka owsianego.

Szampon naturalny? Na pewno dużo droższy!

Wiele osób mylnie twierdzi, że szampony naturalne są dużo droższe od tych drogeryjnych, a nawet od tych reklamowych przez bardzo znane marki. Jest to oczywiście nieprawda. Szampony naturalne mają wyższą cenę niż szampony z najniższej drogeryjnej półki, ale mówienie o nich, jako o drogich szamponach jest lekką przesadą. Ich cena jest umiarkowana i każdy może sobie na nie pozwolić.

Bardzo dużą zaleta szamponów naturalnych jest to, że może korzystać z nich cała rodzina. Szampon naturalny jest delikatny i nie zawiera chemii oraz detergentów, które często znajdują się w znanych szamponach. Są zatem w pełni bezpieczne dla dzieci oraz dla osób starszych.

Jak wybierać szampony naturalne?

Szampony naturalne, jak i inne kosmetyki naturalne coraz częściej pojawiają się na półkach zarówno w sklepach stacjonarnych (np. supermarketach), jak i w drogeriach i aptekach. Można zakupić je również w sklepach internetowych. Nie wystarczy jednak wpisać do wyszukiwarki sklepu frazy „ szampon naturalny”, albo „kosmetyk naturalny”. Dodatkowo trzeba jeszcze przyjrzeć się dokładnie, jaki skład ma konkretny kosmetyk. Jeżeli skład jest bardzo obszerny, warto zastanowić się, nad jego zakupem – lepiej go ominąć. Naturalne kosmetyki mają bardzo skąpy skład – znajduje się w nich wyłącznie to, co naprawdę potrzebne np. Twoim włosom do tego, aby prezentowały się pięknie i zdrowo, aby były łatwe w rozczesywaniu  i układaniu, a także, aby były odpowiednio odżywione co c kolei pozytywnie wpłynie na ich gęstość i moc. Dodatkowo, w składzie nie powinno być wielu takich składników, których nazw w ogóle nie rozumiemy. Kupujmy zatem kosmetyki zdrowe, wytwarzane z prawdziwych ekstraktów roślinnych!

Category: Uncategorized