Głos Weterana i Rezerwisty

MIŁOŚNICY TURYSTYKI, SPORTU I REKREACJI

 
 
 
 
WIADUKT MILLAU
 
FRANCJA

 

                                                                              

 

Wiadukt Millau (fr. Viaduc de Millau) - wiadukt w ciągu autostrady A75 nad doliną rzeki Tarn w południowej Francji, w pobliżu miasta Millau.
     Jest on najwyższą tego typu konstrukcją na świecie z najwyższym filarem o wysokości 343 m. Projekt powstał w pracowni projektowej brytyjskiego architekta lorda Normana Fostera, wybudowano go w ciągu trzech lat od października 2001 roku kosztem 394 milionów euro (plus 20 mln na punkt poboru opłat przy północnym wjeździe/wyjeździe z wiaduktu). Wiadukt został otwarty 14 grudnia 2004 r., a dla ruchu udostępniony  16 grudnia 2004 r. Przejazd mostem jest płatny (wg taryfy obowiązującej w 2010 r.: 7,50 € w lipcu i sierpniu oraz 6,50 € poza sezonem za samochód osobowy, 17,90 € za ciężarowy przez cały rok).
 
 
 
 Przykładowy obraz
 

 

 

Miłośnicy turystyki po Polsce

                                                                  

 

Na stronie internetowej www.miasteria.pl, znajdziesz ciekawe miejsca w Polsce, atrakcje polskich miast oraz inne atrakcyjne obiekty. Dołącz do grona użytkowników strony internetowej, pokaż innym swoje ciekawe miejsca. 
     Każdy wyjazd w Polskę może być ekscytujący. Trzeba tylko wiedzieć, dokąd jechać. Na stronie znajdziemy propozycje spędzenia wolnego czasu w urokliwych miejscach naszego kraju. Wszystkie oferty i sugestie pochodzą od internautów. Pomysły zamieszczone na stronie natchną nawet najbardziej wybrednych. Wszystkie propozycje opatrzone są zdjęciami.
 
 
 

www.miasteria.pl

 
 
 
Redakcja "GWiR"

 

W Bieszczady z Dziadkiem

                                                           

Był 1996 rok, gdy ruszaliśmy w naszą pierwszą bieszczadzką wyprawę. W Polsce nikt nie myślał jeszcze o internecie, a i rzadko, kto miał komputer. Jakby ktoś powiedział mi, że za kilka lat będę pisał ten artykuł na stronę internetową, to pewnie popukałbym się w czoło. Jednak dziś po czternastu latach ja piszę ten tekst, a my (mój Dziadek, mój brat i ja) szykujemy się do kolejnej wyprawy w te malownicze góry. Bo wtedy, w 1996 roku, narodziła się nasza rodzinna tradycja, która trwa do dziś. Dla nas zresztą to nie tyle tradycja, co obowiązek ludzi urzeczonych pięknem Bieszczad. Pięknem, którego nigdy byśmy nie poznali, gdyby nie nasz Dziadek.

Czytaj więcej »

 

WYCIECZKA W BIESZCZADY

                                                                           

18 lipca 2009 r. Koło nr 2 ZBŻZiOR WP w Rzeszowie zorganizowało wycieczkę w Bieszczady. Wycieczka miała charakter edukacyjny w zakresie historii, poznania naszego kraju, akcentów patriotycznych i integracyjnych. W wycieczce uczestniczyło 47 osób. Kierownictwo wycieczki stanowili: Stanisław ŁUTCZYN, Roman RUMAK. Za zabezpieczenie logistyczne odpowiadali: Jan DYJAK, Marian MILEWSKI, Tadeusz AKWARSKI. Zabezpieczenie medyczne stanowiły pielęgniarki-Elżbieta ŻOŁNIERZYK i Anna KOWAL. Zabezpieczenie edukacyjne: na całej trasie Janusz BOJANOWSKI. Zabezpieczenie transportowe: Kierownik Tadeusz PAR z firmy transportowej SKORPION z Rzeszowa.
     18 lipca – sobota (piękna słoneczna pogoda). O 7.00 wyjechaliśmy pobierając po drodze w 21 RWT „bigos wojskowy”. Wycieczkowiczów powitał prezes koła kol. Stanisław Łutczyn, przedstawił organizatorów, obsługę wycieczki i omówił zagadnienia techniczne. 

Czytaj więcej »