Jakie słuchawki do pracy w biurze wybrać?

  • By
  • 2 lipca, 2022
  • 0 Comments

Dobierając odpowiednie słuchawki do pracy w biurze niezależnie czy robimy to dla samych siebie, czy na potrzeby zespołu w firmie, powinniśmy zwrócić uwagę na istotność czynników motywujących nasz wybór. 

Mnogość parametrów

Każdy kto kiedykolwiek wybrał się do sklepu po słuchawki do pc czy dowolne słuchawki usb wie, że ilość parametrów, jakimi potrafią zasypać sprzedawcy bywa zatrważająca na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza dla amatorów. W specyfikacjach słuchawek na usb znajdziemy szereg elektronicznych parametrów, zaczynając na impedancji, a kończąc na wymaganym zasilaniu. Następnie nasze słuchawki do biura mogą mieć różne pasma przenoszenia, mogą dominować w nich pewne dźwięki, a słuchawki z mikrofonem, dorzucą parametry związane z mikrofonem. Ten może być wbudowany na stałe lub odczepiany, a jego charakterystyka działania również określana jest czynnikami fizycznymi i elektronicznymi.

Istotność funkcji

By odnaleźć się w tym bałaganie parametrów należy przede wszystkim skupić się na przeznaczeniu naszego sprzętu. Istnieje duża szansa, zwłaszcza przy nieznajomości podawanych własności, że wiele z tych czynników jest dla nas minimalnie lub wcale nieistotna. Być może kupując słuchawki nagłowne, takie jak słuchawki do telefonu stacjonarnego do pracy w call center, nie musimy zastanawiać się na impedancją wejściową, gdyż pracują one w standardzie Plug&Play. Jeśli nie zaspokajamy w naszym miejscu pracy potrzeb audiofilów lub nie prowadzimy odsluchów studyjnych, nie musimy się także skupiać na balansie tonacji.

Przykładowe modele

Słuchawki do pracy w biurze z serii Elite HDvoice, PRIME HD czy MS2, będą należeć do grupy słuchawek produkowanych przede wszystkim z myślą o łatwej I komfortowej pracy w ergonomicznym środowisku. Dobór parametrów pozwala użytkującym je firmom stworzyć dobry zespół konsultantów lub poprawić współpracę w danym dziale. Tu również kluczowa jest istotność parametrów. Modele te obsługują zwykle wspomniany standard Plug&Play, co oznacza że z lwią większością sprzętu pracują świeżo po otwarciu i podłączeniu. Nie ma tu mowy o skomplikowanej konfiguracji czy dodatkowym sprzęcie do ich obsługi (np. przedwzmacniaczy). Większość z podanych słuchawek jest także wyposażona w funkcje redukcji hałasu, wygodnie regulowaną w zależności od tego czy potrzebujemy spokoju w trakcie ważnej rozmowy, czy działamy razem nad projektem. Jest to funkcja wygodna również przy wyborze słuchawek do domu, gdzie sprawdzają się po trudnym dniu pracy, bardzo często zaspokajając potrzeby muzyczne ich użytkowników. Ich niskie wymagania prądowe pozwalają na działanie z szerokim spektrum urządzeń od telefonów po komputery stacjonarne. W odróżnieniu od kolorowych modeli gamingowych są to modele bardzo wygodne, przystosowane by nie męczyć uszu użytkujących przez kilka godzin.

Podsumowując, przy wyborze słuchawek usb do pracy w biurze, a także nastawionych na pracę i komunikację w domu, warto skupić się na prostych i funkcjonalnych parametrach. Warto dopłacić za dobrą jakość mikrofonu, powiększone głośniki na całe uszy (zwłaszcza prywatnie) i zwrócić uwagę na typ wejścia jakie będą miały nasze słuchawki, pamiętając że standard USB jest najbardziej uniwersalny.

Category: Uncategorized