Jakie są rodzaje fizjoterapii?

  • By
  • 28 listopada, 2022
  • 0 Comments

Fizjoterapia może pomóc przy dolegliwościach i schorzeniach wielu różnych układów, w tym na przykład układu krążenia, układu mięśniowego, układu nerwowego oraz oddechowego. Jakie dokładnie terapie się stosuje? Jakie rodzaje fizjoterapii? Odpowiadamy!

Jeśli zgłębimy zagadnienie, to dojdziemy do wniosku, że na fizjoterapię składać się może wiele różnych zabiegów. Jakich dokładnie? Na pewno fizjoterapia częstochowa to masaże lecznicze, które dostosowuje się do schorzenia, jak również do stanu zdrowia danego pacjenta.

Do metod fizjoterapeutycznych zalicza się również rehabilitację ruchową, terapię manualną. To jednak nie wszystko, ponieważ hydroterapia, czyli leczenie wodą poprzez kąpiele, natryski, czy okłady, również sprawdza się w fizjoterapii. Nie inaczej jest w przypadku terapii, gdzie wykorzystywany jest przepływ energii cieplnej, czy leczeniu ultradźwiękami.

Jak widać, fizjoterapia jest bardzo rozbudowana, a zabiegi, o których wspomnieliśmy to tylko nieliczne przykłady tego, co mają nam do zaoferowania profesjonalne gabinety fizjoterapeutyczne.

Category: Uncategorized