Choć mogłoby się wydawać inaczej, skóra naszych dłoni ma zupełnie inne potrzeby, niż reszta ciała. Od strony wewnętrznej ta jest gruba, a przy tym bardzo gęsto usiana czuciowymi receptorami, ale też posiada wiele gruczołów potowych, które odpowiadają za jej nawilżanie. Z kolei na zewnętrznej stronie, skóra dłoni jest już cienka oraz słabo zaopatrzona w łojowe gruczoły, a dodatkowo jej warstwa hydrolipidowa jest zdecydowanie uboższa. Tkanka tłuszczowa obecna pod nią jest widocznie cieńsza, a z wiekiem proces ten tylko postępuje. To tylko kilka z wielu powodów, z uwagi na które skóra dłoni może starzeć się o wiele szybciej, niż reszta naszego ciała.

Aby skutecznie zabezpieczyć skórę naszych dłoni przed czynnikami zewnętrznymi, a także przed naturalnie postępującymi procesami starzenia, należy dbać o to, aby była ona regularnie nawilżana. Najczęściej stosowanym produktem w tym wypadku jest oczywiście krem do rąk, jednak nie oznacza to, że każdy tego typu specyfik okaże się skuteczny w poszczególnych przypadkach.

W jaki sposób wybierzemy najlepszy krem do rąk?

Przekroczenie trzydziestego roku życia najczęściej prowadzi do tego, że na naszej skórze dłoni możemy obserwować pierwsze oznaki starzenia. Co ważne, wykorzystując odpowiednie produkty, proces ten można skutecznie opóźnić. Z uwagi na to, warto zaopatrzyć się w dobry krem do rąk. Zaleca się, aby tego typu krem stosować po każdym myciu dłoni oraz na noc, a podczas okresu zimowe, także przed wyjściem z domu.

Jeżeli skóra na naszych dłoniach jest w dość dobrej formie, a jej stan nie jest opłakany, zupełnie wystarczy jeśli wybierzemy standardowy krem nawilżający, który zawiera chociażby hialuronowy kompleks. Zimą, kiedy skóra dłoni ma bezpośredni kontakt z mrozem, przyda się nam już krem ochronny. To produktu zawierające glicerynę, oleje roślinne, (takie jak olej makadamia, masło shea i inne), a także lanolinę.

Kiedy zauważymy, że skóra dłoni jest jednak sucha, należy zaopatrzyć się w preparat zawierający mocznik, sorbitol, czy też glicerynę, a wszystkie te składniki odpowiadają za wiązanie wody w naskórku, przez co możliwe jest skuteczne nawilżenie, a jednocześnie zmiękczenie skóry. Warto, jeśli wybrany przez nas krem posiada też inne składniki nawilżające, takie jak np. betaina, czy też witamina E, dzięki której wzrastają szanse na zachowanie odpowiedniej elastyczności naskórka.

Jeżeli dochodzi do licznych zniszczeń naskórka, powinniśmy wybrać kosmetyki, które są w stanie przyspieszyć proces regeneracji. Mowa tutaj chociażby o allantoinie i aloesie, a także o natłuszczających ceramidach, olejach roślinnych, tak jak np. olej arganowy, kokosowy, jojoba, a także masło shea. Ważne są także ochronne składniki, a takimi są: wazelina, allantoina oraz lanolina.

Kiedy tylko zaobserwujemy przebarwienia na skórze naszych dłoni, zdecydowanie powinniśmy wybrać yope krem do rąk rozjaśniający. Tego typu produkty zaopatrzone są w specjalne kompleksy wybielające, jednak bardzo często jest tak, że ich skład jest tajemnicą producenta. Znajduje się w nich nierzadko witamina C, która odpowiada za rozjaśnienie skóry, a jednocześnie zapobiega powstawaniu przebarwień. Właściwości delikatnie rozjaśniające, posiada także olej arganowy. Kiedy skóra naszych dłoni wygląda na podrażnioną, najlepszym rozwiązaniem okażą się kremy łagodzące, które zawierają w sobie lanolinę, allantoinę, a także d-panthenol.

Kiedy skóra dłoni zaczyna wyraźnie wiotczeć oznacza to, że powinniśmy zastanowić się nad zastosowaniem kremu odmładzającego. Najlepiej, kiedy ten posiada w sobie specjalne substancje, które będą w stanie poprawić zarówno elastyczność, jak i jędrność naszej skóry. Zwróćmy zatem uwagę, czy w składzie znajduje się rerionol, kwas hialuronowy, witamina E, a także koenzym Q 10. Obecnie, bardzo często polecane są kremy naturalne, których składniki pochodzą wyłącznie z natury. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy borykają się z alergią i uczuleniami na niektóre składniki, ale też dla tych, którzy chcą wesprzeć ekologię.

Category: Uncategorized