Gdzie kupić samochód używany?

  • By
  • 2 lipca, 2022
  • 0 Comments

Niewiele z nas decyduje się na zakup samochodu wprost z salonu, gdyż jest to dość spory wydatek. Poza tym rynek jest obfity w dużo dobrych i sprawnych technicznie aut, które można kupić w dużo niższych cenach. Oczywiście taka decyzja musi być bardzo dobrze przemyślana, by nie popełnić błędu i nie zdecydować się na pojazd, który będzie awaryjny czy uszkodzony. Gdzie szukać dobrego samochodu? Komis? Aukcje internetowe? Może licytacje poleasingowe?

Jak szukać?

Po pierwsze warto zacząć od określenia swojego budżetu oraz oczekiwań i upodobań. Wiadomo, że każdy z nas ma inne możliwości finansowe, ale też pragnienia odnośnie marki, silnika, stanu technicznego pojazdu. Trzeba określić to już na samym początku. Jeżeli podejmiemy takie decyzje, wówczas możemy rozpocząć poszukiwania. Komis nie będzie najlepszym miejscem, aby kupić porządne auto. Niestety zazwyczaj handlarze oszukują swoich klientów majstrując przy licznikach, tuszując usterki, które tak prędzej czy później wyjdą na jaw. Decydująć się na szukanie pojazdu w komisach nie do końca możemy mieć pewność co do faktycznego stanu samochodu, a to nic dobrego nie wróży. Lepszą opcją może okazać się aukcja internetowa, w sieci ogłasza się dużo osób prywatnych, które chcą sprzedać samochód, więc jest w czym wybierać. W tym wypadku również trzeba zachować ostrożność. Jak dobrze wybrać auto? Najlepiej wybrać się na oględziny pojazdu z zaufaną osobą, ewentualnie można zdecydować się na zawiezienie auta do warsztatu, gdzie fachowiec sprawdzi czy wszystko jest z nim w porządku i da zielone światło do zakupu. Innym rozwiązaniem będą licytacje poleasingowe, dzięki którym można nabyć praktycznie nowe auto w dość przystępnej cenie. Jeżeli zależy nam na posiadaniu pojazdu nowoczesnego to bez wątpienia jest to dobra opcja. Na licytacjach poleasingowych można znaleźć samochody poleasingowe, na których wykupienie przedsiębiorcy się nie zdecydowali, samochody po wynajmie długoterminowych oraz pojazdy odebrane właścicielom firm niewywiązującym się z umowy leasingowej przez windykatorów. Te ostatnie auta oczywiście będą najlepszą opcją, bo zazwyczaj są najnowsze. W tym wypadku oczywiście również należy zachować pewną dozę ostrożności, szczególnie jak nie znamy się na samochodach.

Auto z licytacji poleasingowej

Bez wątpienia samochód z licytacji poleasingowej to dobra opcja. Chociaż niektórym do tej pory auta firmowe kojarzą się z brudnymi, zaniedbanymi pojazdami z duży przebiegiem, obecnie już tak to nie wygląda. Warto zdawać sobie z tego sprawę, większość aut to pojazdy zadbane, nowoczesne, które dodatkowo są odświeżane przed oddaniem na aukcję. Nie jest to wprawdzie regułą, bo zdarzają się różne samochody, jednak nie warto tak bardzo demonizować tych pojazdów, bo czasami można wśród nich znaleźć prawdziwą perełkę. 

Category: Uncategorized