Funkcjonowanie oraz korzyści – co warto wiedzieć o wynajmie długoterminowym Alfa Romeo i innych marek?

  • By
  • 26 maja, 2022
  • 0 Comments

Dziś nie brakuje przeróżnych rozwiązań, które pozwalają klientom na pozyskiwanie pojazdów. Co więcej, szczególnie przedsiębiorcy cenią sobie bardziej możliwość użytkowania, od posiadania auta. Mając dodatkowo na uwadze to, że takie opcje jak leasing, czy też wynajem długoterminowy niosą za sobą sporo korzyści, zainteresowanie nimi jest coraz to większe.

Zasady główne wynajmy długoterminowego samochodów

Bez względu na to, czy nasza ulubiona marka samochodów to Audi, Mercedes czy Alfa Romeo wynajem długoterminowy pozwoli nam na pozyskanie takiego pojazdu, jakiego tylko potrzebujemy. Wszystko otrzymujemy w zamiana za opłacanie comiesięcznego czynszu, którego wysokość ustalona jest na podstawie zawartej umowy między nami, a firmą finansującą. Wraz z końcem umowy, możemy pozwolić sobie na przedłużenie umowy, kiedy już oddamy wynajmowane auto.

Klienci doceniają wynajem długoterminowy za to, że jest to opcja, która nie posiada większych ograniczeń. Mogą z niej skorzystać zarówno ogromne korporacje, jak i firmy jednoosobowe. Co więcej, niektóre wypożyczalnie posiadają w swojej ofercie także opcje dla osób prywatnych.

Najem długoterminowy i najczęściej podkreślane zalety

Szerokie grono przedsiębiorców przyznaje, iż najem długoterminowych to jedna z opcji, która jawi się jako najkorzystniejsza i taka tendencja powinna się raczej utrzymywać. Co więcej, na uznanie zasługuje przede wszystkim fakt, że rozwiązanie to znacząco usprawnia chociażby zarządzanie flotą samochodową.

Zarządzanie flotą w rękach firmy zewnętrznej

Właściciel firmy może jedynie użytkować pojazdy, dlatego wszelkie kwestie związane z zarządzaniem flotą, spoczywają na barkach zewnętrznego podmiotu. Nie ma zatem konieczności, aby zajmował się tym żaden nasz pracownik. Dodatkowo, samochody zostaną też objęte kompleksową opieką.

Opłaty miesięczne związane z flotą – wszystko precyzyjnie zaplanowane

Kiedy płacimy comiesięczną ratę za wynajem długoterminowy, płacimy również za pokrycie kosztów dotyczących serwisowania auta oraz ubezpieczenia. Właściciel firmy ma zatem spokój, odnośnie planowania wydatków na ten cel w każdym miesiącu, ponieważ te są niezmienne.

Odpowiednio dostosowany pojazd, do specyfiki naszej działalności gospodarczej

Wynajem długoterminowy pojazdów sprawia, że możemy zdecydować się samochód, odpowiadający potrzebom naszego biznesu. Co więcej, wcale nie jest też konieczne to, aby flota powiększana była regularnie. Równie dobrze, możemy pozyskać od razu większą ilość pojazdów o różnej wartości, z uwagi na rozłożenie płatności na raty.

Odsprzedaż samochodu na głowie wypożyczalni

Podczas gdy umowa powoli się kończy, możemy już rozmyślać nad wymianą samochodu na inny model, bądź też wybór zupełnie innego. To wypożyczalnia widnieje jako właściciel samochodu, stąd to właśnie ten podmiot zajmuje się czasochłonną i żmudną odsprzedażą. Najem długoterminowy jest wyjściem polecanym wtedy, kiedy okres umowy pokrywa się z czasem eksploatacji jednego pojazdu. Co więcej, nie wpływa to w żaden sposób na zdolność kredytową, a procedury i formalności są bardzo proste i przejrzyste dla każdej osoby.

Category: Uncategorized