Frezowanie metalu – jakie firmy zajmują się specjalistyczną obróbką?

  • By
  • 24 października, 2021
  • 0 Comments

Technologia frezowania CNC jest obecna w naszym codziennym życiu, choć oczywiście większość z nas na co dzień nie zagłębia się w takie tematy. W praktyce, wszelkie elementy metalowe, takie jak: śrubki, nakrętki, tuleje czy wkręty są produkowane właśnie w złożonym procesie obróbki skrawaniem. Frezowanie metalu w technologii CNC to bardzo złożona procedura. Jakie firmy zajmują się świadczeniem tego typu usług oraz kto należy do ich odbiorców?

Specjalistyczna maszyneria do obróbki metali

Do specjalistycznej obróbki metalu wykorzystywane są automaty tokarskie oraz frezarki sterowany przez algorytm komputerowy. Nowoczesne frezowanie metalu nie wymaga nadzoru ze strony pracowników, ponieważ maszyna samodzielnie kształtuje metal na podstawie projektu.

Wydajność najbardziej zaawansowanych maszyn jest imponująca. W ciągu jednej godziny można wyprodukować dziesiątki tysięcy elementów wykorzystywanych w nowoczesnym przemyśle. Co szczególnie istotne, frezarki CNC umożliwiają obróbkę metali z zachowaniem maksymalnej dokładności, nawet przy bardzo niewielkich, mikroskopijnych elementach.

Firmy świadczące usługi CNC dla przemysłu

Tylko duże zakłady zajmujące się obróbką metali mogą sobie pozwolić na zakup specjalistycznych urządzeń do masowej produkcji elementów. Ponadto, choć frezarki i automaty tokarskie działają bez konieczności nadzoru, wkład inżynierów w konfiguracji sprzętu jest bardzo istotny. Dlatego też, większość zakładów produkcyjnych nawiązuje współpracę z firmami, które dysponują sprzętem oraz fachową wiedzą potrzebną do obróbki metali.

W jakich branżach wykorzystywane jest frezowanie metalu?

W pierwszej kolejności należy wymienić wszystkie zakłady produkcyjne wykorzystujące elementy metalowe. Frezowanie CNC pozwala kształtować np. koła zębate, które stanowią krwioobieg zautomatyzowanych konstrukcji. Obróbka metali pozwala tworzyć śruby, wkręty, tuleje oraz inne części metalowe wykorzystywane we wszystkich obszarach przemysłu. Frezowanie metalu jest zatem niezbędne w motoryzacji, elektrotechnice, meblarstwie czy budownictwie.

Obróbka metali w mniejszych warsztatach

Duże firmy zajmujące się obróbką metalu najczęściej współpracują z dużymi zakładami przemysłowymi. Mniejsze frezarki w rozsądnych cenach są jedynak dostępne dla właścicieli warsztatów, które od czasu do czasu muszą wykonać elementy metalowe o konkretnym kształcie. Oczywiście funkcjonują na rynku firmy, które są otwarte na współpracę z klientem prywatnym.

Category: Uncategorized