Czym są leki nasenne?

  • By
  • 25 czerwca, 2022
  • 0 Comments

Co w ogóle powinniśmy na ich temat wiedzieć? Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że tabletki nasenne są dedykowane tym osobom, u których pojawiły się problemy ze snem. Te zaś wynikają z codziennych naszych problemów lub ze zmiany pogody. Czasami problemy ze snem mogą wynikać z pracy na zmianę lub mogą być spowodowane zmianą stref czasowych. Nie wszyscy sobie potrafimy poradzić z tym problemem.

Kiedy preparaty nasenne są skuteczne?

Rodzajów tabletek na sen jest wiele. Organizm ludzki różnie na nie reaguje. Aby tabletki na sen zadziałały prawidłowo, ważne jest odpowiednie i rozsądne dawkowanie. Pod żadnym pozorem nie możemy przekraczać dawek preparatów nasennych. Dla osób dorosłych dzienną dawką jest jedna tabletka. Tabletkę przyjmujemy przed snem. Następnie należy popić ją wodą. Trzeba stosować się do zaleceń lekarza i nie działać według własnego uznania. Tabletki na sen mogą powodować uzależnienie oraz być przyczyną innych chorób.

Jakie są przeciwwskazania oraz jakie działania niepożądane mogą wywołać leki nasenne?

Na pewno tabletek nasennych nie mogą stosować te osoby, które są uczulone na jakikolwiek składnik leku. Nie zaleca się stosowania tabletek nasennych u kobiet w ciąży oraz u matek, które karmią piersią. Kategorycznie zabrania się stosowania tabletek nasennych u osób, które są pod wpływem alkoholu. Wtedy działanie leków jest intensywne i może prowadzić do negatywnych skutków. Wymagana jest również odpowiednia dieta. Stosowanie leków nasennych może także powodować różne niepożądane działania. Do częstych niepożądanych objawów należą bóle głowy oraz zawroty. Może także obniżyć się temperatura naszego ciała. W pewnych sytuacjach może pojawić się świąd, wysypka lub pokrzywka. Zanim zaczniemy korzystać z leków nasennych, wcześniej nasze problemy ze snem skonsultujmy z lekarzem. Odpowiedzialne podejście do stosowania tabletek nasennych jest kluczowe. Nie wolno lekceważyć problemów z zasypianiem, ale też trzeba stosować się od zalecanego przez lekarza dawkowania tabelek nasennych.

Category: Uncategorized