Czy wszywka to dobry pomysł?

  • By
  • 25 maja, 2022
  • 0 Comments

Walka z alkoholizmem może trwać wiele lat. Po drodze, może wydarzyć się mnóstwo rzeczy w naszym życiu. Może dojść do utraty pracy, stanowiska, a nawet rodziny i najbliższych przyjaciół. Osoby uzależnione przez wiele lat mogą zmagać się ze swoim problemem w samotności, nie chcąc przyjąć pomocy. Kiedy już zawalczą o siebie, może okazać się z kolei, że terapie nie są tak skuteczne, jakby tego oczekiwali. Nie wolno się jednak poddawać w swojej walce z alkoholizmem.

Wszywka alkoholowa – bardzo popularne rozwiązanie

Wszywka alkoholowa to bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza w większych miastach. Wszywka w Warszawie to zabieg wykonywany od lat, jednak od pewnego czasu znów cieszy się zwiększoną popularnością. Nic dziwnego – jest to zabieg bardzo szybki, który nie wymaga długiej hospitalizacji, nie wymaga zamknięcia w ośrodku, etc. Wystarczy tylko zgłosić się do chirurga, umówić termin i zgłosić się na zabieg, będąc zupełnie trzeźwym.

Przed zabiegiem

Na zabieg należy zgłosić się zupełnie trzeźwym. Oznacza to, że nie powinno się spożywać alkoholu przez 24 godziny przed zaszyciem alkoholowym.

Po zabiegu

Po zabiegu można natychmiast wrócić do codziennych obowiązków, do pracy. Szew jest prawie niewidoczny, podobnie jak sama tabletka umieszczona pod skórą. Oczywiście po zabiegu należy powstrzymać się przed spożywaniem alkoholu, przynajmniej na czas działania esperalu, a wiec na okres – kilku – kilkunastu miesięcy. Najczęściej działa on ok. 10 miesięcy.

Czy to dobry pomysł?

Na pewno nie jest to dobry pomysł dla osób, które nie są zdecydowane na abstynencję. Spożywanie alkoholu po wszywce alkoholowej wiąże się bowiem z bardzo niekorzystnymi dla organizmu dolegliwościami. Jakimi? Przede wszystkim są to dolegliwości związane z zatruciem organizmu. Może dojść do wymiotów, drgawek, bardzo silnych bólów głosy. Ale to nie wszystko. U osób spożywających alkohol pomimo zaszycia alkoholowego, może dojść do paraliżu ciała, do zapalenia narządów wewnętrznych, np. żołądka czy wątroby, a nawet do śmierci. Może dochodzić także do mocnych wahań nastroju, które mogą prowadzić do śmierci samobójczej. Dlatego należy pamiętać o tym, aby być zdecydowanym i w pełni zdawać sobie sprawę ze wszystkich zagrożeń.

Jednakże wszywka, znana także pod nazwą: esperal, pomaga wielu ludziom. Nie ma wątpliwości, że jest to jedna ze skutecznych metod walki z alkoholizmem. Warto tę metodę łączyć również z innymi, np. spotkaniami w grupie AA, wtedy można być pewnym, że walka z alkoholizmem będzie znacznie skuteczniej.

Category: Uncategorized