Co należy wiedzieć o implantach w Warszawie, jeśli interesuje nas poddanie się zabiegowi implantacji?

  • By
  • 11 sierpnia, 2022
  • 0 Comments

Zacznijmy od tego, że stomatologiczny implant jest śrubą wykonaną z tytanu, wkręcaną bezpośrednio w kość. Jak dojdzie już do pełnego wygojenia się, na bazie wszczepu umieszcza się protetyczną konstrukcję, czyli koronę lub most. Osteointergacja to proces, kiedy kość z implantem mogą się trwale ze sobą połączyć.

Jeżeli w naszej sytuacji nie ma inne możliwości jak implanty Warszawa to na pewno miejsce, gdzie uda się nam odnaleźć godny zaufania gabinet, gdzie w dość dobrej cenie skorzystamy z usługi na najwyższymi poziomie. Chociaż wybór pewnie okaże się dość trudny, z pomocą przychodzi nam wszechobecny Internet, gdzie z łatwością odnajdziemy wszelkie cenniki, opinie oraz rekomendacje. Warto się z nimi zapoznać, aby dowiedzieć się więcej na temat danych specjalistów oraz konkretnych gabinetów w naszej okolicy.

Wszystko co należy wiedzieć o produkcji implantów…

Zwykle do produkcji implantów wykorzystuje się tytan w czystej postaci. To metal o srebrzystoszarym kolorze, a ten świetnie radzi sobie z korozją. Chociaż najczęściej stosuje się ten czysty tytan, zdarza się, że posiada on też pewne domieszki, a jest to chociażby wanad lub aluminium. Obecnie, implanty wykonuje się także z cyrkonu, gdyż z uwagi na swój doskonale biały kolor, pozwala na uzyskanie bardzo estetycznych koron i mostów. Kształt implantów jest cylindryczny – długość to przedział między 7, a 20mm, a średnica ma od 3 do 7mm.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu – zapoznaj się z tym koniecznie!

Implanty zębowe, znane są ze swej specyfiki i dość wysokiego poziomu skomplikowania, dlatego nie każdy będzie mógł z nich skorzystać. Niezwykle istotne jest zatem to, aby dokładnie poznać przeciwwskazania, aby móc je wyeliminować. Zabieg nie jest wskazany na pewno w wypadku osób, które cierpią na alkoholizm, narkomanię, czy też pewne ogólne schorzenia oraz choroby psychiczne. Przeciwwskazań jest wiele, gdyż to np. niewystarczająca ilość bądź jakość kości, na której ma być umieszczony implant. Cukrzyca, czy też nałogowe palenie tytoniu również widnieje jako utrudnienie, natomiast przy odpowiednim przygotowaniu, istnieje możliwość wykonania zabiegu na pewnych warunkach.

Rozwój chirurgii spowodował, że złe warunku anatomiczne nie powinny być przeszkodą, gdyż możliwe stało się odbudowywanie kości, wraz z osadzaniem implantu w owym miejscu. Zwykle najlepszych miejscem do implantacji jest żuchwa, z uwagi na najbardziej korzystne ku temu warunki. Bezpieczna dla wszczepu okolica, to z pewnością jej przednia część oraz miejsca siekaczy i przedtrzonowców. Niezależnie do tego, jakiego typu braki zębowe się pojawią, implantologia będzie możliwością w każdym wypadku. Istotne, aby nie wprowadzać implantów w liczbie równej, ilości braków zębowych, ponieważ konieczne jest precyzyjne rozplanowanie tego, gdzie powinny znaleźć się implanty. To właśnie pozwala na to, aby zastosowane były protezy w formie mostów.

Przed zabiegiem implantacji – istotne badania

Nim zabieg będzie mógł dojść do skutku, wymaga się poddania badaniom, co z kolei daje specjaliście pewność, że żadne z przeciwwskazań nie pojawia się w naszym wypadku. Konieczne będzie zatem wykonanie ogólnych lekarskich badań, a będzie to z pewnością poziom glukozy i cholesterolu we krwi, płytki krwi, OB., czas krwawienia i krzepnięcia krwi, a także morfologia. Co więcej, może być również zlecone wykonanie tomografii komputerowej bądź też panoramicznego RTG.

Category: Uncategorized