Brama szybkobieżna rolowana – co należy wiedzieć przed zakupem?

 • By
 • 1 listopada, 2020
 • 0 Comments

Kupując dowolny przedmiot do swojego domu o znacznej wartości próbujemy się o nim wszystkiego dowiedzieć, aby być pewnym, że dokonujemy dobrego zakupu. Podobnie sprawa ma się w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zanim brama szybkobieżna rolowana znajdzie się w firmie – należy się dowiedzieć wszystkich podstawowych rzeczy na jej temat.

Brama szybkobieżna rolowana – dla kogo?

Zanim ktokolwiek kupi jakikolwiek rodzaj bramy musi upewnić się, że będzie ona odpowiednia do jego nieruchomości – zarówno w przypadku firm, jak również w przypadku domów jednorodzinnych. Otóż,brama szybkobieżna rolowana jest dobrym wyborem gdy:

 • potrzebne jest zapewnienie dużego poziomu szczelności, w szczególności kiedy mamy do czynienia z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi,
 • potrzebna jest brama, która nie wymaga dodatkowego wzmocnienia izolacją cieplną,
 • istnieje potrzeba szybkiego otwierania i zamykania bramy.

Inwestor będzie zainteresowany także kosztami eksploatacji związanymi z tego rodzaju bramą. W tym przypadku mamy do czynienia z:

 • zakupem,
 • wykonaniem konstrukcji dodatkowej na której będzie opierała się brama,
 • montażem,
 • regularnymi pracami serwisowymi,
 • wymianą zużytych części w bramie,
 • zużytą energią elektryczną.

Tak, kosztów jest dużo. Nie można jednak zapomnieć, że nieszczelna brama powoduje większe zużycie energii elektrycznej, niż droga, szczelna brama, która pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń.

Montaż bramy szybkobieżnej rolowanej

Specyfika bram szybkobieżnych rolowanych wymaga obecności specjalistycznej ekipy, która będzie wiedziała jak całą konstrukcję należy zamontować. Osoby poszukujące oszczędności przy tego typu pracach, powinny o tym zapomnieć, ponieważ w innym przypadku brama w całości może być źle zamontowana. Dodatkowo ekipa odpowiedzialna za montaż musi posiadać m.in. uprawnienia elektryczne oraz posiadać wiedzę odnośnie zasad montażu takich urządzeń. Błędnie zamontowana brama szybkobieżna rolowana na pewno nie będzie prawidłowo pracować, co w przyszłości przełoży się na jakość pracy w firmie.

Trwałość bramy szybkobieżnej rolowanej

Brama szybkobieżna rolowana cechuje się wysoką trwałością i solidnością. Wpływa na to brak kontaktu fizycznego podczas przejazdu pod nią. Brama znajduje się u góry i jeżeli osoba jedzie w sposób rozważny wózkiem widłowym, na pewno nie doprowadzi do jej uszkodzenia. Bramy szybkobieżne rolowane są tak skonstruowane, żeby były w stanie wytrzymać przez długi czas, nawet przy wysokim poziomie eksploatacji. Są takie firmy, gdzie te bramy nie są tak często użytkowane. Dzisiaj mamy do czynienia z takimi przedsiębiorstwami, które faktycznie mogą mówić o wysokim poziomie eksploatacji. Jeżeli tak jest, to warto skłonić się ku temu typowi bram, ponieważ będą one w stanie służyć przez bardzo długi czas. Regularne prace serwisowe wydłużają żywotność wszystkich prac – zarówno w obiektach przemysłowych, jak również w gospodarstwach domowych.

Category: Uncategorized