Głos Weterana i Rezerwisty

Aktualności

 

ZWIASTUN

"Głosu Weterana i Rezerwisty"

numer  (340) Październik 2017

                                                                                                                              

 

 

 

 

  Serdecznie zachęcamy

     naszych Czytelników do lektury październikowego 340-go numeru "Głosu Weterana i Rezerwisty". 

 

Redakcja "GWiR"


                                          Szanowni Czytelnicy i Internauci!

 
     Dokonaliśmy zmiany prezentowania „Głosu Weterana i Rezerwisty” na portalu www.gwir.pl. Każdorazowo, na podstronie „Numer Aktualny” prezentowane są tylko cztery strony okładki oraz spis treści całego numeru.
 
     Ponadto informujemy, że począwszy od numeru lutowego „Głosu Weterana i Rezerwisty”, wprowadziliśmy dodatkowo, nową formę prenumeraty czasopisma zwaną krótko e-gwir.
 
     Osoba zainteresowana zakupem „GWiR” w tej wersji będzie zmuszona wcześniej dokonać opłaty na koncie bankowym Spółki „VETS&ARMY” (adres i numer konta poniżej) oraz podać dokładny adres mailowy, na który należy przesłać całe czasopismo, jako pliki PDF.
     Po otrzymaniu wpłaty na wskazany adres mailowy zostanie niezwłocznie przesłane czasopismo. Cena e-wydania „Głosu Weterana i Rezerwisty” wynosi miesięcznie 2,50 zł. (kwartalnie - 7.50 zł, półrocznie - 15 zł oraz rocznie - 30 zł).
    

VETS & ARMY Sp. z o.o., ul. 11 Listopada 17/19 bl. 1, 03-446 Warszawa


Konto bankowe: Bank Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna,

ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa;

nr: 46 2030 0045 1110 0000 0170 6380


Piękne jubileusze

W Wejherowie, w Kole nr 7 ZŻWP obchodzono uroczystości jubileusze trzech wielce dla naszego Związku zasłużonych kolegów.

Czytaj więcej »

„Zbrodniarz”

Telewizja "Polsat News" zaprezentowała informację i migawki filmowe odnoszące się do śmierci 28.03.1947 generała Karola Świerczewskiego pod Baligrodem, w walce z UPA oraz jego obecnego pomnika w miejscu śmierci.

Czytaj więcej »

Poznań: spotkanie u pancerniaków

Obchody 31. rocznicy powstania Koła były głównym tematem, drugiego w tym roku, walnego zebrania członków Koła PANCERNIAK

Czytaj więcej »

Łomża – dobra lokata

Przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy o naszej polskiej historii to dobra lokata. To dobra poglądowa lekcja patriotyzmu. Taka okazja na pewno nie zdarza się każdego dnia. Ale pierwsze dni maja to tradycyjny czas organizowania uroczystości związanych z Dniem Flagi RP i Świętem Konstytucji 3 maja.

Czytaj więcej »

UROCZYSTE SPOTKANIE Z OKAZJI 67. ROCZNICY ZWYCIĘSTWA I ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

Powiatowy Oddział Związku Weterana i Rezerwisty WP w Zamościu w dniu 11 maja 2012 r. zorganizował uroczyste spotkanie członków ZWiR WP, Kombatantów, pokoleń żołnierskich

Czytaj więcej »

Czy chcemy reformować Polskę?

Polityka to sztuka, nie nauka – stwierdził Aleksander Smolar, wyrażając tym uznanie rządowi, że ma tę świadomość. Pamięć o losie premiera Tadeusza Mazowieckiego, od którego w wyborach prezydenckich 1990 r. Polacy woleli peruwiańskiego człowieka znikąd, Stana Tymińskiego, smutny los gabinetu Jerzego Buzka, odesłanego

Czytaj więcej »

Uroczyste obchody 67. Rocznicy Zwycięstwa nad faszyzmem w Częstochowie

Przedstawiciele władz Miasta, samorządu miejskiego, kombatanci, uczniowie i mieszkańcy Częstochowy uczcili w dniu 8 maja 67 rocznicę zwycięstwa

Czytaj więcej »

Uroczyste zebranie koła z udziałem pań

 dniu 8 marca br. odbyło się zebranie członków Koła w Goleniowie. Zebranie prowadził Prezes Koła mjr Adam Mroczkowski z kpt Witoldem Morawskim i ppłk Józefem Bednarzem.

Czytaj więcej »

Spotkanie w „Pigmalionie”

W dniu 9 lutego 2012 r. odbyło się spotkanie noworoczne zorganizowane z inicjatywy Prezesa Związku Inwalidów Wojennych RP Oddział w Goleniowie, wrestauracji „Pigmalion”.

Czytaj więcej »

Powitaniem Nowego 2012 roku podsumowano 40 rocznicę obchodów KOR-LOK przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

W ubiegłym roku – 27.03.2011 r. – minęła 40 rocznica powstania aktywnie działającego akademickiego Klubu Oficerów Rezerwy LOK przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Na tę okoliczność dzięki zabiegom zarządu KOR-LOK na czele z wieloletnim prezesem prof. dr hab. Józefem Kołodziejem i patronem rektorem UP prof. dr hab. Marianem Wesołowskim odbyły się dwa uroczyste spotkania – noworoczne (4.02.2011 r.) i galowe (26.10.2011 r.) – z udziałem społeczności uczelni i licznie przybyłych zaproszonych przedstawicieli środowisk społecznych.

Czytaj więcej »