Głos Weterana i Rezerwisty

Aktualności

 

ZWIASTUN

"Głosu Weterana i Rezerwisty"

numer  (340) Październik 2017

                                                                                                                              

 

 

 

 

  Serdecznie zachęcamy

     naszych Czytelników do lektury październikowego 340-go numeru "Głosu Weterana i Rezerwisty". 

 

Redakcja "GWiR"


                                          Szanowni Czytelnicy i Internauci!

 
     Dokonaliśmy zmiany prezentowania „Głosu Weterana i Rezerwisty” na portalu www.gwir.pl. Każdorazowo, na podstronie „Numer Aktualny” prezentowane są tylko cztery strony okładki oraz spis treści całego numeru.
 
     Ponadto informujemy, że począwszy od numeru lutowego „Głosu Weterana i Rezerwisty”, wprowadziliśmy dodatkowo, nową formę prenumeraty czasopisma zwaną krótko e-gwir.
 
     Osoba zainteresowana zakupem „GWiR” w tej wersji będzie zmuszona wcześniej dokonać opłaty na koncie bankowym Spółki „VETS&ARMY” (adres i numer konta poniżej) oraz podać dokładny adres mailowy, na który należy przesłać całe czasopismo, jako pliki PDF.
     Po otrzymaniu wpłaty na wskazany adres mailowy zostanie niezwłocznie przesłane czasopismo. Cena e-wydania „Głosu Weterana i Rezerwisty” wynosi miesięcznie 2,50 zł. (kwartalnie - 7.50 zł, półrocznie - 15 zł oraz rocznie - 30 zł).
    

VETS & ARMY Sp. z o.o., ul. 11 Listopada 17/19 bl. 1, 03-446 Warszawa


Konto bankowe: Bank Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna,

ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa;

nr: 46 2030 0045 1110 0000 0170 6380


Jubileusz weterana służby czołgowo-samochodowej

W marcu 2012 roku minęła 90. rocznica urodzin płk. Tadeusza Illicha - członka Koła nr 4 w Warszawie. Prawego człowieka i towarzysza broni. Z tej okazji, na ogólnym zebraniu Koła, wręczono Jubilatowi dyplomy gratulacyjne od prezesa Zarządu Głównego ZŻWP

Czytaj więcej »

SI VIS PACEM PARA, PARA PACEM

Niepokojącym jest fakt, że najwyższe władze RP nie zaszczyciły swoim udziałem otwarcia Olimpiady w Pekinie. Przyczyniła się do tego prawdopodobnie „okupacja Tybetu”, strajki mnichów buddyjskich, oraz szczytnym frazesem „obrony praw człowieka” w 1,3 miliardowych Chinach wyznających od 500 lat p.n.e filozofię Konfucjusza, a nie demokracji amerykańskiej

Czytaj więcej »

TARNÓW: PAMIĘCI ŻOŁNIERZY 14 KOŁOBRZESKIEGO PUŁKU

Tradycyjnie już, od złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem „Poległym Żołnierzom 14 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty” odbyły się marcowe uroczystości dorocznego święta ZŻWP w Tarnowie. Połączono je z dawnym Świętem Pułku i spotkaniem integracyjnym Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP w Tarnowie.

Czytaj więcej »

Rok u seniorów lotnictwa

Śląski Oddział SSLW RP zakończył trzeci rok swojej działalności. Może nie ma się czym chwalić, ale należy się podzielić tym co robiliśmy w minionym roku. na koniec 2011 roku nasz oddział zrzeszał 57 członków różnych specjalności, w tym jednego członka wspierającego lekarza medycyny, który objął naszych członków opieką medyczną.

Czytaj więcej »

DOBRE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

W dniu 27.01.2012 roku w sali odpraw Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła nr 1 im. Bohaterów Ziemi Białostockiej przy POSG. Sprawozdanie z rocznej działalności Koła przedstawił prezes mjr Krzysztof Bocianiak, sprawozdanie finansowe zaprezentował Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ppłk Aleksander Denisiuk, nad którymi odbyła się dyskusja przez członków Koła i zaproszonych gości.

Czytaj więcej »

Wrocław: podsumowanie roku w Kole nr 3

18 stycznia 2012r odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze w Kole nr 3 Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” przy Śląskim OW we Wrocławiu.

Czytaj więcej »

Wrocław: rok działkowców

Rok ubiegły był dla działkowców jubileuszowym, obchodzono 30-lecie Polskiego Związku Działkowców.

Czytaj więcej »

Wrocław: jubileusz w „Różaneczniku”

W dniu 1 października 2011 roku, roku obchodów jubileuszu 30-lecia Polskiego Związku Działkowców zarząd ROD „Różanecznik” we Wrocławiu zorganizował uroczystość obchodu jubileuszu połączone z Dniem Działkowca, odbyły się na terenie siedziby Zarządu.

Czytaj więcej »

Krzyż dla kombatanta

29 lutego br. do Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego kilkadziesiąt osób reprezentujących różne środowiska, otrzymało odznaczenia państwowe: Ordery Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi, Krzyże Wolności i Solidarności oraz medale Za Długoletnią Służbę

Czytaj więcej »

Pożegnanie 2011 roku przez Kombatantów

Tradycyjnym zwyczajem 15 grudnia 2011 roku w Sali Konferencyjnej 10 Opolskiej Brygady Logistycznej im. płk Piotra Wysockiego odbyło się czwarte posiedzenie Opolskiego ZarząduWojewódzkiego ZKRPiBWP. Posiedzenie jak zawsze końcem roku odbyło się w dwóch częściach.

Czytaj więcej »