Głos Weterana i Rezerwisty

Aktualności

Łomża – piękna uroczystość

W posiedzeniu Zarządu Rejonowego ZŻWP w Łomży uczestniczył zaproszony Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Inwalidów Wojennych w Białymstoku płk. Mieczysław Chodyniecki.

Pierwsza część posiedzenia poświęcona była podsumowaniu działalności łomżyńskiego Związku w roku 2011. Ogólny bilans naszej pracy i działalności społecznej jest pozytywny. Główne zamierzenia zostały zrealizowane. Jesteśmy z tego powodu zadowoleni i dumni.

W drugiej części zebrania odbyła się piękna uroczystość wręczenia odznaczeń. Były szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łomży płk. Józef Piotrowski został odznaczony za wybitne zasługi pamiątkową odznaką honorową Krzyżem Ludowego Wojska Polskiego, a ppłk Henryk Sarnacki odznaczony Krzyżem dla ZIW. Odznaczenia zostały wręczone przez płk Mieczysława Chodynieckiego i prezesa ZR ZŻWP w Łomży płk Leona Wagnera.

Spotkanie zakończyło się wieloma wspomnieniami z czasów wspólnie przeżytych lat w jednostkach wojskowych i złożeniem sobie życzeń zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego 2012 roku.

Takie też życzenia składam z szacunkiem Redakcji „Głosu Weterana i Rezerwisty”

Wacław OSTROWSKI

« Powrót do listy